Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

rozklad jazdyx400Stowarzyszenia Inwalidów Wzroku w Jeleniej Górze na comiesięcznym spotkaniu w czerwcu 2019 r. gościło  Pana Michała Palewicza - pracownika Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Jeleniej Górze.

Wizytę tę zapowiedziała  Prezes MZK - Pani Agata Buśko, która jest częstym gościem KSON i konsultuje nowe propozycje ułatwień komunikacyjnych dla osób z niepełnosprawnościami. Gość przedstawił do zaakceptowania najbardziej czytelny, zdaniem zebranych, rozkład jazdy autobusów, kursujących w Jeleniej Górze i okolicach.

Rozkłady były sporządzone w 3 trzech szatach graficznych. Członkowie SIW (osoby niedowidzące) wybrali jedną z nich - zdaniem zebranych najbardziej czytelną. Charakteryzującą się żółtym tłem i powiększoną czarną czcionką.

Jak zwykle na takich spotkaniach mówiono o zauważanych przez osoby niepełnosprawne niedogodnościach w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Nadal zdarza się, że autobusy nie podjeżdżają do samych krawężników na przystankach i nie stosują tzw przyklęku autobusu na przystanku aby ułatwić wsiadanie i wysiadanie nie tylko niepełnosprawnym ale także seniorom. Zdecydowanie poprawiła się kultura obsługi pasażerów zarówno przez kierowców jak i służby kontrolne. Wszelki tego typu wydarzenia są bowiem za pośrednictwem KSON przekazywane dyrekcji i może dzięki temu jest ich mniej. Dziękujemy.

Przedstawiciel MZK poinformował również zebranych o zamontowanych w pięciu miejscach w Jeleniej Górze tablicach z rozkładami jazy z możliwością informacji głosowej. Są to przystanki przy ul ul. 1 Maja - dworzec PKP, Ogińskiego - Szpital, ul. Bankowa, Daniłowskiego i Cervi.

Jak widać taka bieżąca współpraca środowiska z przewoźnikiem daje pozytywne efekty. Gość zapowiedział kontynuację spotkań z członkami naszej organizacji.