W ubiegłą sobotę na placu przy Karkonoskim Sejmiku Osób Niepełnosprawnych zorganizowano spóźniony przez niekorzystną aurę „Dzień Dziecka” połączony z finałem rycerskich pokazów, akcji pn. „Dotyk Historii” prowadzonej przez Sejmik wspólnie ze Stowarzyszeniem Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych "Światełko", przy dofinansowaniu przedsięwzięcia przez Fundację Banku Zachodniego. Gośćmi specjalnymi oprócz rodziców były władze miasta reprezentowane przez z-cę prezydenta Pana Huberta Papaja i przewodniczącego Rady Miasta Leszka Wroniewskiego.

Ponad 20 niepełnosprawnych milusińskich miało ponownie okazję pomagać przy budowie średniowiecznej namiotowej wioski, przebierać się w stroje z tamtej epoki z elementami zbroi rycerskich. Zapłonęło także ognisko, na którym pieczono kiełbaski, a wokół niego rozgrywały się ciekawe i porywające konkursy dostosowane do możliwości dzieci. Każdy z uczestników spotkania otrzymał nagrodę w postaci słodyczy, płyty CD z utrwalonymi wydarzeniami z poprzednich spotkań, a także okolicznościowy kubek z nadrukiem „Dotyk Historii”.

Na zakończenie dzieci zaprezentowały tematyczne prace plastyczne, z których najpiękniejszą okazała się praca wykonana przez Agnieszkę Kirkis. Ta mistrzowska prezentacja zamku Książ z różnokolorowych ziaren ryżu i kaszy, wystawiona zostanie do licytacji na portalu Allegro z przeznaczeniem środków dla Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych "Światełko". Cały cykl spotkań, imprez i wycieczek dzieci przyjmowały z oczekiwaną radością a to wystarczający powód aby "Dotyk Historii" powtórzyć w przyszłości.