Stowarzyszenie Inwalidów Wzroku i Sekcja Nordic Walking przy Stowarzyszeniu Kultury Fizycznej Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących – CROSS zapraszają na kolejny spacer po trasie (ok. 6 km) z Podgórzyna (Kościół Św. Trójcy, Kościół Matki Boskiej Częstochowskiej) do Cieplic (Park Zdrojowy, Park Norweski). Wycieczkę poprowadzi Janusz Jachnicki przewodnik i instruktor nordic walking.


W czasie spaceru oprócz wiadomości krajoznawczo – historycznych Uczestnicy poznają zasady posługiwania się kijkami nordic walking, które przy odpowiednim zastosowaniu pomagają odciążać stawy i poprawiać sprawność ruchową.

 


Zbiórka Uczestników odbędzie się w dniu 15 czerwca tj. sobota godzina 10:00 na przystanku autobusowym koło Małej Poczty (kierunek Podgórzyn). W wyprawie mogą uczestniczyć wszyscy chętni. Warunkiem jest posiadanie swojego sprzętu (kijki do nordic walking, sportowe wygodne obuwie). Warto zabrać coś do picia i jedzenia. Powrót do Jeleniej Góry z Cieplic autobusem. Koszty przejazdów autobusami MZK dla członków klubu pokrywa organizator po okazaniu biletów. 


Zapisy do 14 czerwca w siedzibie Stowarzyszenia Inwalidów Wzroku – KSON przy ul. Osiedle Robotnicze 47A lub telefonicznie na numer bezpłatnej infolinii 800 700 025. Pierwszeństwo mają członkowie Stowarzyszenia Inwalidów Wzroku, dla których organizatorzy pokrywają również koszty ubezpieczenia udziału w wycieczce. Na następne atrakcyjne trasy z kijkami wybierzemy się w sierpniu i wrześniu.