Przypominamy, że z dniem 6 września 2021 weszła w życie instytucja skargi obywatelskiej na brak dostępności, będąca instrumentem reakcji na szczególne zaniedbania właścicieli obiektów służących społeczeństwu na cele urzędowe, mieszkaniowe, kulturalne itp. Adresatem skarg jest Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych i Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. realizują porozumienie w sprawie likwidacji barier w ramach rządowego programu Dostępność Plus na terenie województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, lubuskiego, dolnośląskiego. Program Dostępność Plus to wielka szansa dla całego środowiska niepełnosprawnych i seniorów polegająca na identyfikacji występujących barier, ale i zabezpieczenie środków na ich usuwanie w ramach Funduszu Dostępności. KSON wraz z jeleniogórską Solidarnością zajmuje się monitoringiem i audytowaniem obiektów, zaś Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w konsorcjum z Dolnośląsl‹im Parkiem Innowacji i Nauki S.A. są operatorami finansującymi pożyczki z tego Funduszu.

Fundusz dostępności to instrument pożyczkowy, który powstał w celu dostosowania budynków mieszkalnictwa wielorodzinnego, zamieszkania zbiorowego oraz użyteczności publicznej do potrzeb osób mających trwałe lub czasowe ograniczenia w mobilności, poprzez instalację wind oraz innych udogodnień.

PODMIOTY UPRAWNIONE DO UBIEGANIA SIĘ O TAKIE WSPARCIE to m.in.:

spółdziełnie mieszkaniowe, wspólnoty mieszkaniowe, podmioty tworzące system szkolnictwa wyższego i nauki, instytucje kultury, towarzystwa budownictwa społecznego oraz osoby fizyczne posiadające budynki mieszkalnictwa wielorodzinnego.

MAKSYMALNA KWOTA pożyczki to nawet 2 000 000,00 zł

Warto zwrócić uwagę na brak wymogu wkładu własnego oraz długi okres spłaty — do 20 lat.

                                              

Dodatkowo, Pożyczkobiorcy nie ponoszą żadnych opłat i prowizji za czynności związane z udzieleniem i obsługą pożyczek, a finansowanie może być połączone z dotacją ze środków PFRON.

Istnieje możliwość skorzystania z umorzenia do 40 proc. kapitału pożyczki po spełnieniu określonych warunków.

Preferencyjne oprocentowanie — 0,15 proc. w skali roku w całym okresie kredytowania (oprocentowanie może być wyższe w przypadku wykorzystania przez pożyczkobiorcę limitów pomocy publicznej w tym de minimis).

Ubiegając się o pożyczkę należy złożyć prawidłowo wypełniony, kompletny wniosek wraz z pozostają dokumentacją.

Więcej informacji na: https://karr.pl/fundusz-dostepnosci/ Kontakt

Fundusz pożyczkowy ] tel. 75 75 27 511, 75 75 27 521

Godziny Pracy: 7.30-15.30 pożyczkikarr.pl

Informacje na ten temat można uzyskać też w siedzibie KSON ul. Osiedle Robotnicze 47 a tel. 75 75 242 54

E mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.