Od lipca w KSONIE – Stowarzyszenie Inwalidów Wzroku rozpocznie projekt pod nazwą „Bez barier – aktywizacja zawodowa i społeczna osób niepełnosprawnych”.

W tej chwili rozpoczęliśmy nabór do tego projektu. Aktywizować będziemy osoby z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności w przedziale wiekowym między 18 a 35 rokiem życia i nieaktywne zawodowo.

Zajęcia odbywały się będą w ramach warsztatów i trwać będą pięć dni w pomieszczeniach sanatorium MSWiA w Cieplicach ul. Cieplicka 69-71, 58-560 Jelenia Góra. Program jest bardzo atrakcyjny i oprócz doradcy zawodowego obecny będzie także psycholog, który zapozna uczestników z metodami ułatwiającymi podjęcie pracy zawodowej tj. poruszanie się po rynku pracy, przygotowanie dokumentów aplikacyjnych, przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej, nabycie i udoskonalenie umiejętności społecznych i zawodowych, wsparcie psychologiczne oraz podniesienie samooceny.

Chcielibyśmy, aby uczestnictwo w zajęciach zaowocowało nie tylko pozyskaniem pracy, ale aby osoby niepełnosprawne integrowały się ze społeczeństwem oraz nawiązały nowe kontakty i przyjaźnie, a także nabrały większej pewności siebie i uzyskały konkretne efekty w postaci znalezienia pracy.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie. Każdy chętny musi legitymować się ważnym orzeczeniem o niepełnosprawności i mieścić się w przedziale wiekowym od 18 – 35 lat.

Wszelkich informacji zasięgną Państwo dzwoniąc do sekretariatu KSON-u pod nr telefonu 75 75 24 254 lub pisząc na adres e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Do dyspozycji wszystkich zainteresowanych pozostają także wolontariusze KSON- u i SIW- u  pod adresem ul. Osiedle Robotnicze 47a, 58-500 Jelenia Góra.