Będzie można zgłaszać uwagi, dotyczące rent i emerytur. ZUS przeprowadzi bowiem konsultacje społeczne pod hasłem „Bezpieczeństwo dzięki odpowiedzialności”.

Jeszcze na ten rok Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zaplanowało wykonanie szczegółowego przeglądu emerytalnego. Po przeprowadzeniu prac przez Radę Dialogu Społecznego i konsultacjach, ma powstać pomysł, jak pogodzić oczekiwania Polaków z możliwościami budżetu państwa. Warto dodać, że przegląd systemu emerytalnego państwa jest obowiązkowy. Co roku RDS przeprowadza negocjacje, dotyczące waloryzacji rent i emerytur o 20%.

W tym roku pod lupę pójdą w szczególności reformy wprowadzone w latach 2011 i 2013. Analizowane będzie prawo do emerytury, nabywania świadczeń i funkcjonowanie III filara. Przedstawiciele organizacji pracodawców, pracowników, jak i innych organizacji będą mogli wziąć udział w debatach, które od bieżącego miesiąca do września zostaną przeprowadzone w 22 oddziałach ZUS. Opinie na temat systemu emerytalnego można wysyłać również na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..