Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Spotkanie poprowadzi moderator, który: czuwa nad kulturalnym i zgodnym ze scenariuszem jej przebiegiem; nie dopuszcza do napastliwych wypowiedzi i chroni przed atakami personalnymi; w razie konieczności ma prawo do odebrania głosu mówcy, który narusza regulamin debaty; czuwa, by wszyscy zaproszeni goście brali udział w debacie na równych prawach; pilnuje, by na salę, gdzie będzie odbywała się debata nie wnoszono żadnych materiałów o charakterze agitacyjnym lub obrażających uczestników akcji.

W debacie będą uczestniczyć przedstawiciele zaproszonych mediów (loża prasowa), którzy skierują po jednym pytaniu do wszystkich uczestników.

Debata przeprowadzona zostanie w pięciu rundach, w trakcie których przez półtora godziny kandydaci odpowiadać będą na pytania dziennikarzy, kontrkandydatów oraz mieszkańców. W tym miejscu zwracamy się z prośbą do mieszkańców o nadsyłanie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. pytań do kandydatów, na które czekamy do dnia 15 października 2018 r. Nadesłane pytania, w miarę możliwości czasowych, zostaną przedstawione kandydatom.

Jak informuje moderator debaty Ryszard Czosnyka z KIO - na przesłane kandydatom indywidualne zaproszenie do udziału w debacie, do chwili obecnej nie otrzymaliśmy formalnej odmowy. Tym samym liczymy, że w spotkaniu weźmie udział pięciu kandydatów na fotel prezydenta miasta. Ten fakt poszanowania dialogu z mieszkańcami w znaczny sposób może pomóc w świadomym wyborze właściwego kandydata.

Szczupłość sali w Książnicy Karkonoskiej może stanowić barierę dostępności spotkania dla zainteresowanych mieszkańców, aby to zrekompensować organizatorzy przygotują bezpośrednią transmisją, prowadzoną przez Portalik24.pl, Radio KSON, a także inne media.