CUKRZYCA – EDUKACJA TERAPEUTYCZNA DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH ZAGROŻONYCH LUB CHORUJĄCYCH NA CUKRZYCĘ

W ramach projektu oferowane są następujące formy wsparcia:

kson cukrzyca plakat

  • Edukacja pierwszorazowa – dla osób z noworozpoznaną cukrzycą, która obejmować będzie podstawowe informacje o cukrzycy, jej kontroli, przyczynach i objawach braku kontroli glikemii oraz możliwych objawach odległych powikłań choroby i sposobach jej zapobiegania.

     

  • Zajęcia reedukacyjne przeznaczone dla chorych zmieniających formę terapii, ze złą kontrolą cukrzycy, epizodami ciężkiej glikemii, z powikłaniami, dla kobiet planujących zajść w ciążę.

  • Indywidualne konsultacje z lekarzem-diabetologiem, psychologiem i psychodietetykiem.

  • Prelekcje prowadzone przez specjalistów na temat epidemiologii cukrzycy, prawidłowego żywienia, znaczenia wysiłku fizycznego w leczeniu cukrzycy, włączania pacjenta do aktywnej współpracy w procesie samokontroli i samoopieki.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie proszone są o kontakt telefoniczny 800 700 025 (bezpłatna infolinia) lub osobisty z Biurem KSON – Osiedle Robotnicze 47A, Jelenia Góra, w każdą środę, w godzinach od 15.00 do 17.00. Ilość miejsc jest ograniczona!

Projekt: „Prowadzenie edukacji terapeutycznej dla osób niepełnosprawnych zagrożonych lub chorujących na cukrzycę” współfinansowany jest ze środków PFRON będących w dyspozycji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.