Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
W dniu dzisiejszym z inicjatywy Stowarzyszenia Centrum Edukacji Zdrowotnej VITA odbyło się spotkanie z Panią dr Kają Filaczyńską, która przyjechała do nas do Szklarskiej Poręby. Spotkaliśmy się na PERONIE 4. Na sali było około 90 osób, sposób prowadzenia spotkania, jak widać na załączonych zdjęciach był bardzo bezpośredni, Tematyka jaką poruszyła Pani Kaja była podzielona na trzy grupy. Pierwsza dotyczyła schorzeń tarczycy: nadczynności, niedoczynności, jak diagnozować we własnym zakresie, oraz jakie niepokojące objawy można zaobserwować przy chorobie, na co zwrócić uwagę.
Drogi temat dotyczył "gospodarki hormonalnej", która jest ściśle powiązana z chorobami tarczycy. 
Można się było dowiedzieć, które z hormonów i w jaki sposób wpływają na nasze życie.
Trzeci temat dotyczył sfery bardziej intymnej, życia seksualnego, wpływu testosteronu u mężczyzn oraz hormonów kobiecych na sprawy współżycia.
Oczywiście nie zabrakło pytań, na które Pani Kaja chętnie i bardzo rzeczowo odpowiadała.
Po godzinie i czterdziestu minutach spotkanie zakończyło się wielkim aplauzem dla Pani Kai, został wręczony skromny upominek ufundowany przez Urząd Miasta.
 
Na zakończenie otrzymałem zapewnienie Pani Kai o ponownym spotkaniu z nami w miesiącu maju po wcześniejszym uzgodnieniu terminu, spotkanie będzie transmitowane na ZOOM.
 
Ryszard Buziuk