27 marca w samo południe w Banku Zachodnim WBK w Jeleniej Górze wręczono przedstawicielom Karkonoskiego Semiku Osób Niepełnosprawnych i Stowarzyszenia Rodziców i Dzieci Niepełnosprawnych ,,Światełko” czek na kwotę 5216zł. Pieniądze te pochodziły z wpłat ubezpieczeniowych realizowanych przez bank wspólnie z firmą AVIVA. Z satysfakcją odnotować trzeba, że to właśnie Bank Zachodni WBK rozpoczął w ramach ,,Ligi Charytatywnej” i ,,Banku Dziecięcych Uśmiechów” szereg działań na rzecz niepełnosprawnych dzieci i młodzieży. Już w ubiegłym roku z dotacji tego banku środowisko dzieci niepełnosprawnych wzięło udział w projekcie pt. ,,Dotyk historii”.

Był to cykl zajęć i wycieczek, a także warsztatów, w których przy współudziale bractw rycerskich uczestnicy poznawali tajemnice średniowiecza. Były pokazy zbroi rycerskich, walki rycerzy na miecze, budowa wioski średniowiecznej i warzenie strawy na ognisku. Ponad dwudziestoosobowa grupa dzieci głównie ze stowarzyszenia ,,Światełko” brała udział w wycieczce do zamku Książ. Godzi się wspomnieć, że fundacja Banku Zachodniego WBK darowała za symboliczną złotówkę Karkonoskiemu Sejmikowi Osób Niepełnosprawnych 15 komputerów, które zostaną rozdzielone pośród najbardziej potrzebujących- w tym niepełnosprawnych uczniów z terenu miasta i powiatu.

Z satysfakcją informujemy, że do tej bankowej ,,ligi otwartych serc” dołączają inne placówki bankowe z terenu Jeleniej Góry, a min. Bank PKO BP i BPH.