Informujemy, iż Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych współuczestniczy wraz ze Stowarzyszeniem MKS SUPLES z siedzibą w Krapkowicach w realizacji projektu pn. ”Eksperci pozarządowi w stowarzyszeniach i fundacjach” przeznaczonego dla przedstawicieli organizacji pozarządowych z terenu województw opolskiego  i dolnośląskiego. Podobne szkolenie odbyło się w ubiegłym roku w Ośrodku Wypoczynkowym w Pokrzywnej i objęto nim 450 członków organizacji pozarządowych z terenu Kotliny Jeleniogórskiej. Szkolenia spotkały się z ogromnym zainteresowaniem, a każdy z uczestników otrzymał specjalny certyfikat. W tym roku: mówi Przemysław Gudaniec koordynator projektu, przeszkolimy również 450 osób.

Głównym celem projektu jest podniesienie lub nabycie kompetencji członków organizacji pozarządowych do udziału w procesie legislacji i stanowienia prawa. Każdy uczestnik będzie brał udział w trzech  warsztatach szkoleniowych m.in. z zakresu ekonomii i prawa (każdy 2 dniowy, w tym dwa warsztaty wyjazdowe) w okresie pomiędzy 01.03.2020  a  30.03.2021.

Dla uczestników projektu warsztaty są bezpłatne. W ramach cyklu szkoleń warsztatowych zapewniamy uczestnikom bezpłatnie: całodzienne wyżywienie, noclegi i transport na  szkolenia wyjazdowe oraz materiały szkoleniowe.

Szkolenia będą się odbywały w Hotelach lub Ośrodkach Szkoleniowych na terenie województw: opolskiego i dolnośląskiego. Dokładne miejsca i terminy warsztatów zainteresowane osoby otrzymają po dostarczeniu ankiet zgłoszeniowych uczestnika.

Jedno szkolenie trwa dwa dni. W trakcie cyklu szkoleniowego uczestnik będzie brał udział w jednym szkoleniu stacjonarnym oraz dwóch szkoleniach wyjazdowych. Każdy uczestnik na przestrzeni roku będzie uczestniczył w trzech szkoleniach. 

W projekcie nie mogą uczestniczyć osoby, które już brały udział w szkoleniach w ramach projektu zrealizowanego przez KSON w partnerstwie z NSZZ Solidarność  Regionu Jeleniogórskiego w roku ubiegłym.

Wszystkie zainteresowane osoby otrzymają do wypełnienia Ankietę Zgłoszeniową Uczestnika. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń!

Warunkiem przyjęcia zgłoszenia uczestnictwa w projekcie będzie podpisanie przez osobę zainteresowaną regulaminu szkolenia oraz ankiety zgłoszeniowej dostępnej na stronie www.kson.pl

Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w projekcie prosimy o kontakt z Karkonoskim Sejmikiem Osób Niepełnosprawnych pod adresem mailowym Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., telefonicznie 75 752 42 54 lub osobiście w siedzibie KSON w Jeleniej Górze ul. Osiedle Robotnicze 47a od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 16:00

ZAPRASZAMY

Szersze informacje w krótce.