Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Stowarzyszenie Cross wspólnie ze Stowarzyszeniem Inwalidów Wzroku w Jelenie Górze zamierzają umożliwić osobom niewidomym i niedowidzącym uprawianie turystyki rowerowej przy użyciu tandemów. Tandem to rower dwuosobowy, w którym osoba widząca obsługuje kierownicę. Zamierzamy stworzyć rejestr „tandemowców”- mówi pani Mirosława Jośko, sekretarz Stowarzyszenia - umożliwiając także naprawy tego sprzętu, a przede wszystkim promując uprawianie turystyki rowerowej w oparciu o wytyczone i bezpieczne szlaki oraz trasy rowerowe.

Nawiązaliśmy też kontakty z producentami rowerów, którzy deklarują pomoc a także, jak sądzimy określone rabaty przy zakupie sprzętu. Dziś już taki rower średniej klasy można kupić za ok. 1500 zł. Są również w sprzedaży rowery używane. Kluby rowerowe na zachodzie i w Polsce rosną jak grzyby po deszczu. Przez tandemy otwierają się na niepełnosprawnych umożliwiając rodzinną i integracyjną turystykę, grupują niewidomych i niedowidzących dla których, jak się okazuje, świat rowerowej podróży jest tylko pozornie zamknięty.

Wszystkich chętnych i zainteresowanych prosimy o kontakt ze Stowarzyszeniem Inwalidów Wzroku funkcjonującym w KSON przy Osiedlu Robotniczym 47a w każdy dzień powszedni w godzinach 10:00-16:00 lub pod bezpłatnym numerem infolinii 800-700-025.

REDAKCJA