Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Ponad 30 – osobowa grupa seniorów i osób z niepełnosprawnością wzięło udział w trzydniowych warsztatach motywująco – integrujących w jednym z obiektów hotelowych kotliny jeleniogórskiej.

Grupa podzielona była na trzy dziesięcioosobowe zespoły, które przez trzy dni pod  kierunkiem psychologów, przygotowywały się do kursów komputerowych rozpoczynających się w Karkonoskim Sejmiku Osób Niepełnosprawnych od końca czerwca.

To ważny etap przygotowania do sześciomiesięcznego kursu komputerowego, prowadzonego w trzech grupach.

1 grupa dla początkujących – zapoznanie się z komputerem, obsługa Internetu z nauką umiejętności obsługi bankowości elektronicznej, założenie i prowadzenie adresu e-mail.

2 grupa przeznaczona jest dla tych uczestników, którzy w poprzednich dwóch edycjach „Seniora na czasie”, poznali już tajniki pracy przy komputerze i mogą rozszerzyć zakres swojej wiedzy.

3 grupa adresowana jest do osób niepełnosprawnych z dysfunkcją wzroku, którzy w czasie kursu mają szansę  nauczyć się obsługi komputera przy użyciu specjalnego programu, umożliwiającego bezwzrokową lub wspomaganą pracę z tym sprzętem. W tej grupie mamy jeszcze dwa wolne miejsca, a wszelkich informacji udzieli zainteresowanym sekretariat biura KSON pod nr tel. 757524254, mailowo pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub w siedzibie Sejmiku przy  Ul. Osiedle Robotnicze 47a, od poniedziałku do piątku  w godzinach od 10:00 do 16:00.

To pierwsza taka inicjatywa w III edycji projektu, który znalazł dofinansowanie w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej.

Warto przypomnieć, że dziesięciostanowiskowa pracownia komputerowa w KSON – ie, to również efekt dofinansowania  tego resortu sprzed trzech lat, dzięki czemu ponad 250 osobom umożliwiono szkolenia z zakresu obsługi komputera.

Wielu spośród nich działa społecznie w organizacjach zrzeszonych w KSON-ie, PZN oraz Związku Inwalidów i Emerytów i rencistów, a także innych organizacjach pozarządowych.

Jak zwykle w ostatnim dniu warsztatów integracyjnych ich uczestnicy zaprezentowali trzy atrakcyjne programy kabaretowe nagrodzone gromkimi brawami.

Był też czas na wspólne śpiewanie, rozmowy, wzajemne poznanie czyli szeroko pojętą integrację.DSCF6984DSCF6985DSCF6987DSCF6991DSCF6995DSCF7001DSCF7002DSCF7004DSCF7010

DSCF6977