Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

My, druga grupa kursu komputerowego "Senior na czasie" organizowanego przez Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych przy współudziale Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, którego celem była edukacja 30 osób starszych (powyżej 60 roku życia) w zakresie prawidłowego posługiwania się nowoczesnymi technologiami i kreatywnego wykorzystania ich w różnych dziedzinach życia-z okrutną żałością spostrzegamy, że kurs się skończył. Przy okazji uprzejmie dziękujemy Organizatorom kursu, że nie musieliśmy zdawać egzaminu, bo może byłoby mniej miło.

Ponieważ jednak znajomość komputera opanowaliśmy w zakresie dla nas wystarczającym proponujemy, aby następny kurs, który zaliczymy, większy nacisk kładł na pogłębianie integracji. Jest parę miejsc w Polsce i na świecie, gdzie nie byliśmy, więc chętnie będziemy uczestniczyć w kursokonferencjach. Ponieważ jesteśmy najbardziej udaną i zżytą grupą, możemy za niewielką odpłatnością (np. 400$) wykładać na tych seminariach! Każdy z nas ma spory zasób wiedzy i doświadczenia:

Ania, była księgowa, będzie prowadzić buchalterię, i kreatywną księgowość, która zawsze wykaże, że jest w porządku. Stasia jest ekspertem od miłości, tańców i swawoli. Tu od razu przypomina się ballada A. Mickiewicza pt. "Pani Twardowska"- cytuję:

Jedzą, piją, lulki palą,
Tańce, hulanka, swawola,
Ledwie karczmy nie rozwalą,
Cha cha, chi chi, hejże hola!

Danusia zna się na łowach, ciastach, pszczołach i co najważniejsze, na produkcji nalewek. Jerzy może prowadzić treningi z samodyscypliny i uczyć, jak być super-facetem w byle jakiej sytuacji. Leszek, czyli ja, może nie zalecić lewatywy, tylko jakąś milszą terapię np. leczenie muzyką, lub pouczać, jak kochać zwierzęta- bo odwrotność jest oczywista! Zenek ma wielkie doświadczenie w drobnej przedsiębiorczości, zna się na babskich rozmiarach, miseczkach, elkach i emkach. Janus da wykład, jak być szwagrem nie tylko ze szwagrem, ale i z grupą. Mietek, życzliwy kolega, kierowca, na podstawie relacji ze Stasią, może pouczać, jak unikać konfliktów damsko-męskich. Edward, znawca pszczół i ludzi, człowiek prawy, może wykładać kulturę języka lub jakiś inny ,dowolny przedmiot. Jan jest zdystansowany, nie ulega emocjom i może uczyć grać w szachy, lub pokera czy brydża, współautorka tegoż artykułu, Ania umie sprzątać i pić nalewki, śpiewać przy ognisku, czytać ze zrozumieniem (modne ostatnio), a także ocenić dobrą kuchnię. Jak widać z powyższego kadra gotowa jest i chętna  na następne projekty.

Dziękujemy wykładowcom Bożence, Arkowi - specowi od informatyki w wersji angielskiej, psychologom Piotrowi, Marysi, Oli, za cierpliwość i miłą atmosferę na zajęciach i przekazaną wiedzę!

Anna Bilińska, Leszek Cichoń