Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Tradycyjnie już w październiku KSON podsumował akcję zbierania 1% podatku od osób fizycznych. Upoważnionymi do zbierania darowizn z tytułu jednego procenta są organizacje pożytku publicznego. W 2015 roku łączna kwota wpłat od ponad półtora tysiąca darczyńców wyniosła około 77 tysięcy złotych. Była to kwota mniejsza w porywaniu z rokiem ubiegłym o około 7 tysięcy złotych, ale zwiększyła się ilość obdarowanych. W roku 2014 było ich 22 a w roku 2015 -39 osób otrzymało wsparcie. Wysokość darowizn była różna, od 11 tysięcy do 19 złotych na osobę. W roku 2015 KSON odszedł od szerokiej akcji medialnej promującej godne popularyzacji postawy darczyńców. Po doświadczeniach lat poprzednich, a szczególnie roku 2014, kilka obdarowanych rodzin spotkało się z wyjątkową nieżyczliwością w swoim otoczeniu, z tego powodu nie publikujemy informacji o konkretnych obdarowanych osobach. Niestety mowa nienawiści sięga również tak czystych intencji jak pomoc drugiemu człowiekowi, a przecież od nieludzkich słów do nieludzkich zachowani jest tylko krok.

Mamy nadzieję, że ten niemiły akcent nie wpłynie na postawy ludzi, którzy chcą pomagać innym. Przypominamy, że akcja 1% trwa od miesiąca stycznia do kwietnia każdego roku i polega na zaznaczeniu w deklaracjach PIT chęci przekazania darowizny. Ważne jest to, abyśmy wpisali w odpowiedniej rubryce numer KRS i nazwisko osoby lub instytucji obdarowywanej. Wszystkie środki zadeklarowane przez darczyńców przekazano na rachunki obdarowywanych bez żadnych potrąceń w dniu 12 października 2015 roku . Darczyńcom w imieniu obdarowanych składamy wyrazy podziękowania.

Zbliża się okres rozliczenia podatku od osób fizycznych za rok 2015. Warto zatem już dziś zastanowić się, kogo zamierzamy obdarować 1% w roku 2016.

PRZYPOMINAMY WSZYSTKIM ZAINTERESOWANYM, ŻE W ROKU 2016 NADAL BĘDZIEMY UCZESTNICZYLI W AKCJI ZBIERANIA ŚRODKÓW Z 1% OD OSÓB FIZYCZNYCH (PIT-37). O ILE PAŃSTWO MACIĘ WOLĘ PRZEKAZANIA 1% PROSIMY ABY WE WŁAŚCIWEJ RUBRYCE DEKLARACJI PODATKOERJ WPISAĆ: NR KRS 0000100516TO NUMER IDENTYFIKACYJNY KARKONOSKIEGO SEJMIKU OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH.PROSIMY TAKŻE WSKAZAĆ OSOBĘ OBDAROWYWANĄ ORAZ OKREŚLIĆ CEL, NP. (JAN NOWAK – NA CELE REHABILITACYJNE).

 

W imieniu obdarowanych składamy państwu najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności w roku 2016.

Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych.