Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W dniu 4 grudnia KSON zorganizował czwartą już biesiadę "Spotkajmy się mimo wszystko" z okazji dnia Wolontariusza i z okazji dnia Osób Niepełnosprawnych. W hotelu Cieplice spotkało sie okołu 100 wolontariuszy i zaproszonych gości. Omówiono efekty działań wolontariuszy organizacji zrzeszonych w KSON w mijajacym roku, omówiono równiez plany projektowe Sejmiku na rok 2015r.

Rozdano również Paszporty Empatii, czyli Paszporty Ludzi Otwartych Serc. To pomysł z przed roku, który ma wyrózniać tych, którzy pomagają środowisku ,czyniąc to z potrzeby serca. Dotychczasowe obserwacje wskazuja na to, że coraz powszechniejsza jest praktyka "obdzielania" równymi tytułami liderów organizacji pozarzdowych czy tak zwanych VIP-ów.

- Tę formę podziękowań musimy odbrązowić - mówi Vice prezes KSON Pan Waldemar Wiśniewski. Musimy dostrzegać tych, którzy niosą pomoc potrzebujacym, stale bez rozgłosu i rozsądnie, to jest tak aby ta pomoc trafiała do najbardziej potrzebujących.

Przypomnijmy, że w poprzednim roku Paszporty 1,2 3 trafiły do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za dostrzerzenie problemów i pomoc osobom starszym, Boksera i sportowca Bartosza Kamudy i Kazimierza Klimka przedsiębiorcy budowlanego pomagającego Sejmikowi doprowadzić swoją siedzibę do normalnych Europejskich warunków.

Kapituła Ambasadorów Ludzi Otwartych Serc wręczyła na Dniu Wolontariusza kolejne Paszporty nr 4 otzymał Ks. Kubek, nr 5 Rotary Club Jelenia Góra, nr 6 Rotary Club Karkonosze Karpacz, nr 7 Rotaray Klub Karkonosze Cieplice, nr 8 gazeta Jelonka.com, nr 9 Telewizja Dami. Laudację nagrodzonych odczytał z właściową sobie sztuka aktor Jarosław Góral. Możecie się z nimi zapoznać na stronach naszej e-gazecie. Przy Paszportach wręczano również pięknie przeozdobione Dzwonki z dedykacjami, które organizatorom przekałaza Huta Szkła Julia, której bardzo dziekuejmy. Śpieszymy donieść, że na spotkanie dotarli rajcy Miejscy z 2 sejsi rady miejsta, na której wybrano przewodniczacego rady (Leszka Wrotniewskiego) i v-ce przeowdniczacych Józefa Kusiaka i Ireneusza Łojka. Mimo spóznionej pory dotarli do nas.

Na biesiadę przybyło dziewięciu radnych. Bożena Wachowicz-Makieła, Józeł Kusiak, Krzysztof Mróz, Krzysztof Korczak, Józef Ripińki, Robert Obaz, Rafał Szymański, Wojtek Chażdzy, Leszek Wrotniewski. To dobry prognostyk zapowiadający kontynujacje współpracy Sejmiku z rajcami Miasta. Potwierdził to także nowo wybrany przewodniczący Rady Leszek Wrotniewski.

DSC04562.JPG6.jpg1.jpgDSC04550.JPGDSC04541.JPG18.jpg16.jpgDSC04556.JPGDSC04551.JPGDSC04558.JPG9.jpgDSC04500.JPGDSC04540.JPGDSC04538.JPGDSC04552.JPGDSC04555.JPG3.jpgDSC04560.JPG2.jpg5.jpgDSC04553.JPG