Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

20160224 Spotkanie z Senatorem KMroz KSON 3Od stycznia br w Karkonoskim Sejmiku Osób Niepełnosprawnych funkcjonuje Wszechnica Karkonoska. To rodzaj platformy dyskusyjnej i spotkań z przedstawicielami władz różnych szczebli w sprawach dotyczących funkcjonowania miasta i jego mieszkańców. Jest to kontynuacja działań z ubiegłego roku, kiedy to członkowie z organizacji zrzeszonych w KSON spotykali się z policją, strażą miejską, przedstawicielami służby zdrowia, urzędu miasta i starostwa, a także innych jednostek.

W roku 2016 gośćmi wszechnicy byli radni rady Miasta: Leszek Wrotniewski i Robert Obaz -burzliwie rozmawiano o wprowadzeniu nowej taryf, co jest wielką szansą wodnej. W tej samej sprawie, mówi Waldemar Wiśniewski wiceprezes KSON, spotykaliśmy się z wiceprezydentem miasta - Jerzym Łużniakiem oraz Prezesem Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji „WODNIK" Sp. z o.o - Wojciechem Jastrzębskim.


Mieliśmy przyjemność również gościć Prezesa MZK Sp. z o.o. Jelenia Góra - Jerzego Wolskiego oraz filozofa i autora ekranizowanej  właśnie książki - Bogusława Jasińskiego z Karpacza. W ostatnią środę, (24.02.) dużym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie z Senatorem RP Krzysztofem Mrozem. 20160224 Spotkanie z Senatorem KMroz KSON 4Pytania dotyczyły przypadającej akurat na 23 lutego, rocznicy - 100 dni Rządu Premier Beaty Szydło. Wiele z nich dotyczyło również problemów seniorów, osób niepełnosprawnych i chorych, w tym cukrzyków. Poruszono temat zróżnicowanych cen leków, nieludzkich procedur rozliczania przez Urząd Skarbowy ulgi dla ociemniałych i słabowidzących. Część spotkania wypełnił temat nieporozumień w Ratuszu, co nie sprzyja rozwojowi miasta i integracji mieszkańców regionu i osłabia pozycję Jeleniej Góry w staraniu się o nowe inwestycje. Obecny wśród większości seniorów przedstawiciel młodszego pokolenia - Paweł Gluza zapytał, czy senator Mróz wpisze się w inicjatywę obywatelską polegającą na zabieganiu, ponad podziałami politycznymi, przyspieszania budowy drogi S3 z Bolkowa do Jeleniej Góry oraz skrócenia czasu przejazdu pociągiem do Wrocławia do 90 minut, co jest wielką szansą przeciwdziałania peryferyzacji ziemi jeleniogórskiej.
- "Oczywiście, że tak" - odpowiedział senator Mróz - "to inicjatywa wielu środowisk  wspierana przez panią poseł Marzenę Machałek. W tej podobnie jak i wielu innych sprawach obowiązuje zasada "wszystkie ręce na pokład".

Uczestnicy spotkania, które upłynęło w bardzo życzliwej atmosferze, wykazali żywe zainteresowanie kolejnym, zaplanowanym na przyszły tydzień, na którym odbędzie się dyskusja dotycząca cen leków.

 20160224 Spotkanie z Senatorem KMroz KSON 1   20160224 Spotkanie z Senatorem KMroz KSON 2