Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych realizuje projekt pod nazwą „Gościnni sprawni – niepełnosprawni: aktywizacja niepełnosprawnych w branży usług gościnnych”. Ogólniej rzecz biorąc, projekt polega na przeszkoleniu z zakresu hotelarstwa i gastronomii 24 osób ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, które nie ukończyły 60 roku życia, legitymują się co najmniej średnim wykształceniem, są osobami niezatrudnionymi i posiadającymi podstawową znajomość komputera. Nowatorstwo tego pomysłu - mówi pani Anna Szach, trener pracy z KSON polega na przygotowaniu do pracy w hotelarstwie i gastronomii osób, które mogą zajmować bardziej eksponowane stanowiska np. asystent do spraw marketingu i sprzedaży oraz gastro & cost controller. Dotychczas praca w tej branży oferowana osobom niepełnosprawnym dotyczyła stanowisk pomocniczych (serwis pokojowy, pomoc kuchenna, ochrona parkingu itp.). Nie zawsze była to praca oczekiwana przez ludzi ze średnim i wyższym wykształceniem i doświadczeniem zawodowym, którym choroba i inwalidztwo przerwała karierę. Do nich właśnie kierujemy ten projekt. Liczymy też na to, że menadżerowie hotelarstwa i gastronomii zmienią swoją mentalność, przekonując się, że osoba niepełnosprawna może być solidnym, lojalnym, wykształconym i oddanym pracownikiem.

Uczestnicy projektu – mówi pani Anna wezmą udział w cyklu szkoleń zawodowych prowadzonych przez trenerów z Polskiej Akademii Gościnności z Krakowie, a następnie odbędą staż zawodowy w wybranych, renomowanych hotelach. Jedno miesięczny staż jest finansowany przez KSON, a po jego pozytywnym zakończeniu co najmniej sześć osób znajdzie zatrudnienie w branży usług gościnnych podstawie umowy o pracę.

Udział w projekcie jest odpłatny. Wynosi 200 zł od osoby, co jest kwotą symboliczną gdy weźmie się pod uwagę koszty wyżywienia, noclegów, szkoleń, wynagrodzenia stypendium stażowego, zajęć dydaktycznych, wyjazdów integracyjnych i końcowego egzaminu z certyfikacją. Opłata za udział w projekcie ma również motywować do jego ukończenia.

Projekt ma charakter ponadregionalny i dotyczy trzech obszarów o wyjątkowej atrakcyjności turystycznej to jest województwa: dolnośląskiego, śląskiego i warmińsko – mazurskiego.

Rekrutacja uczestników z terenu województwa dolnośląskiego już się rozpoczęła i będzie trwała do 27.02.2015r. (szczegóły na www.kson.pl)

Więcej informacji o projekcie także pod numerem 75 75 242 54, infolinia 800 700 025,

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Można również przyjść do biura KSON osobiście na ul. Osiedle Robotnicze 47a w Jeleniej Górze od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 16.

Zapraszamy!