Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

plakat dni papieskieX900W ubiegłym roku Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych zorganizował z okazji 40 rocznicy pontyfikatu Jana Pawła II , przy dużym zainteresowaniu mieszkańców, I koncert Muzyki Papieskiej, który odbył w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze.

W tym roku zaplanowaliśmy, mówi Stanisław Schubert z KSON-u  trzy duże wydarzenia artystyczne w dniach od 16 do 19 października. Inauguracja „Dni muzyki Papieskiej w Karkonoszach” rozpocznie się w środę tj. 16.10.2019r o godzinie 19:00 w Kościele pw.Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze. Drugi koncert odbędzie się w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mysłakowicach ul. 1-go Maja 15: w dniu 18.10.2019 (tj. piątek) o godzinie 18:45. W czasie tego koncertu przedstawiony zostanie Tryptyk Rzymski JP II w wykonaniu aktora teatru im. C.K. Norwida- Jacka Paryszyńskiego. Na trzeci koncert zapraszamy do Kościoła pw. Matki Bożej Miłosierdzia ul. PCK 23 w Jeleniej Górze- Cieplicach w dniu 19.10.2019 (tj. sobota) o godzinie 19:00.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

BWA Kontakty Bogdan Konopka Verzy 1999x400Wernisaż: 8 listopada (piątek), godz. 18:00

Wystawa potrwa do 14 grudnia 2019 r.

W 2019 roku obchodzimy180. rocznicę wynalezienia fotografii. Dzięki wystawie możemy wrócić do jej źródeł. Nasz projekt ma na celu propagowanie szlachetnych technik fotograficznych, które w dobie fotografii cyfrowej są coraz rzadziej spotykane.

„Kontakty - c.d.” to powrót do idei „Kontaktów” z 1989, w trzydziestą rocznicę pierwszej wystawy. Tematem przewodnim jest hasło „o naturze fotografii”. Zaprezentujemy „kopie”, które wykonuje się bezpośrednio z negatywu, stykowo, kontaktowo, bez powiększania.

Projekt obejmuje  wystawę, katalog i spotkanie z artystami. W wystawie wezmą udział mistrzowie, którzy od lat kultywują stare techniki oraz twórcy, którzy dopiero poznają tajemnice fotografii. Projekt ma zasięg ponadlokalny. Zaproszeni artyści mieszkają w różnych

częściach Polski oraz poza jej granicami. W Nowym Jorku, Pradze, Londynie... Wśród zaproszonych artystów są m.in. ANDRZEJ JERZY LECH, zmarły w tym roku BOGDAN KONOPKA, EWA ANDRZEJEWSKA, MAREK SZYRYK, TOMASZ MICHAŁOWSKI, SŁAWOJ DUBIEL, JANUSZ NOWACKI, RAFAŁ SWOSIŃSKI, MAREK LIKSZTET i TOMASZ MIELECH. W wystawie biorą udział również artyści czescy, JAROSLAV BENEŠ i VACLAV JIRÁSEK. Projekt realizujemy w Jeleniej Górze. Tutejsza Szkoła Fotografii kojarzy się z kultywowaniem tradycji i szlachetnego rzemiosła. Oprócz poszanowania historii patrzymy też w przyszłości fotografii.

Organizator wystawy: Biuro Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze.

Kuratorka: Joanna Mielech.

Komisarz honorowy: Jakub Byrczek.

_Wystawa realizowana przy pomocy finansowej Miasta Jelenia Góra._

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

kal2W dniu 27 września 2019 r., Warsztat Terapii Zajęciowej utworzony i prowadzony przez Fundację Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie” w Kaliszu, obchodził Jubileusz 25 lecia swojej działalności.

Uroczystości odbyły się w restauracji „Margo”, gdzie zjawiło się prawie 200 zaproszonych osób: uczestników placówki wraz z rodzicami, delegacji z zaprzyjaźnionych warsztatów, przedstawicieli władz miasta i ościennych powiatów, przedstawicieli Województwa Wielkopolskiego,

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Plakat Otępiennex400Edukacyjny program dla opiekunów i rodzin osób z niepełnosprawnością typu otępiennego w szczególnością z chorobą Alzheimera

Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych zaprasza na spotkania w formie wykładów informacyjno - edukacyjnych w ramach projektu: "Edukacyjny program dla opiekunów i rodzin osób z niepełnosprawnością typu otępiennego w szczególnością z chorobą Alzheimera" współfinansowany ze środków PFRON będących w dyspozycji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

500