Fundacja Aktywnej Rehabilitacji zaprasza osoby niepełnosprawne ruchowo do udziału w projekcie „Wsparcie osób niepełnosprawnych ruchowo na rynku pracy III”. Beneficjentami programu mogą zostać nieaktywne zawodowo osoby z niepełnosprawnością ruchową w stopniu znacznym, lub umiarkowanym ze sprzężeniem. Głównym celem projektu jest wsparcie i przygotowanie do wejścia lub powrotu na rynek pracy.
Działania projektowe obejmują: poradnictwo zawodowe, szkolenia, warsztaty, kursy, staże, pomoc przy znalezieniu i utrzymaniu zatrudnienia, wsparcie pracodawców przy uzyskaniu ulg przysługujących z tytułu zatrudnienia osoby niepełnosprawnej. Podczas trwania wszystkich działań projektowych zapewniamy indywidualne wsparcie doradcy zawodowego i trenera pracy.
Jak szukać pracy? Jak pisać dokumenty aplikacyjne? Z jakiej pomocy można skorzystać i gdzie się o nią zwrócić? Jakie koszty podlegają dofinansowaniu PFRON? Gdzie i jakie dokumenty należy złożyć?
Nie wiesz od czego zacząć? Pomożemy. Zadzwoń, napisz, odwiedź nas w regionalnych biurach FAR na terenie całej Polski. Wszystkie działania FAR skierowane do beneficjentów są bezpłatne.
„Wsparcie absolwentów we wchodzeniu na rynek pracy”
Fundacja Aktywnej Rehabilitacji zaprasza osoby niepełnosprawne w stopniu znacznym oraz umiarkowanym ze sprzężeniem w wieku 16–27 lat do udziału w nowym projekcie finansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Celem projektu jest objęcie wsparciem (zindywidualizowana, kompleksowa usługa) osoby niepełnosprawne z rzadko występującymi niepełnosprawnościami i niektórymi niepełnosprawnościami sprzężonymi, będących absolwentami szkół ponadgimnazjalnych, policealnych oraz uczelni wyższych.
Zakładane rezultaty projektu FAR:
- objęcie wsparciem (zindywidualizowana, kompleksowa usługa) 250 osób niepełnosprawnych z rzadko występującymi niepełnosprawnościami i niektórymi niepełnosprawnościami sprzężonymi, będących absolwentami szkół ponadgimnazjalnych, policealnych oraz uczelni wyższych,
- opracowanie indywidualnych planów działania dla 250 osób niepełnosprawnych,
- 70 osób skorzysta ze wsparcia psychologicznego, indywidualnego i grupowego, w zależności od potrzeb,
- 250 osób skorzysta ze wsparcia w zakresie poradnictwa i doradztwa zawodowego,
- ukończenie przez 100 uczestników integracyjnych wyjazdowych warsztatów aktywizacji społeczno-zawodowej (zajęcia integracyjne, socjoterapeutyczne, rozwoju osobistego i zawodowego),
- ukończenie szkoleń zawodowych przez 100 osób,
- ukończenie przez 168 osób warsztatów dla rodzin i opiekunów osób niepełnosprawnych (tematyka warsztatów jest określana z uwzględnieniem problemów jakie wynikają m.in. z indywidualnych planów działania beneficjentów. Ponadto, rodzaj wsparcia jest uzależniony od tego, kto konkretnie zostanie wskazany przez osobę niepełnosprawną do udziału w tego typu warsztatach. Warsztaty dla rodzin i opiekunów polegają głównie na wsparciu psychologicznym i prawnym),
- odbycie praktyk zawodowych przez 168 osób,
- kontynuacja lub rozpoczęcie nauki przez 150 osób (zgodnie z potrzebami lokalnego rynku pracy oraz zgodnie z zapisami IPD),
- odbycie staży rehabilitacyjnych przez 67 osób,
- podjęcie zatrudnienia przez 50 osób.
Nie wiesz od czego zacząć? Pomożemy. Zadzwoń, napisz, odwiedź nas w regionalnych biurach FAR na terenie całej Polski. Wszystkie działania FAR skierowane do beneficjentów są bezpłatne.
„Wsparcie osób z rzadko występującymi niepełnosprawnościami i niektórymi niepełnosprawnościami sprzężonymi w wieku 45+ na rynku pracy”
Fundacja Aktywnej Rehabilitacji zaprasza osoby niepełnosprawne w stopniu znacznym oraz umiarkowanym ze sprzężeniem do udziału w nowym projekcie finansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Celem projektu jest objęcie wsparciem (zindywidualizowana i kompleksowa usługa) osób niepełnosprawnych z rzadko występującymi niepełnosprawnościami i niektórymi niepełnosprawnościami sprzężonymi, w wieku 45+.
Zakładane rezultaty projektu:
- objęcie wsparciem (zindywidualizowana, kompleksowa usługa) 375 osób niepełnosprawnych z rzadko występującymi niepełnosprawnościami i niektórymi niepełnosprawnościami sprzężonymi, w wieku 45+,
- opracowanie indywidualnych planów działania dla 375 osób niepełnosprawnych,
- ukończenie przez 250 uczestników integracyjnych wyjazdowych warsztatów aktywizacji społeczno-zawodowej (zajęcia integracyjne, socjoterapeutyczne, rozwoju osobistego i zawodowego),
- odbycie staży rehabilitacyjnych przez 175 osób,
- odbycie praktyk zawodowych przez 175 osób,
- ukończenie szkoleń podnoszących kwalifikacje podstawowe przez 250 osób (nabycie umiejętności niezbędnych na wielu stanowiskach pracy, np. warsztaty informatyczne, kursy językowe),
- 300 osób skorzysta ze wsparcia w zakresie poradnictwa i doradztwa zawodowego,
- ukończenie szkoleń zawodowych przez 300 osób,
- ukończenie przez 250 osób warsztatów dla rodzin i opiekunów osób niepełnosprawnych (tematyka warsztatów jest określana z uwzględnieniem problemów jakie wynikają m.in. z indywidualnych planów działania beneficjentów. Ponadto, rodzaj wsparcia jest uzależniony od tego, kto konkretnie zostanie wskazany przez osobę niepełnosprawną do udziału w tego typu warsztatach. Warsztaty dla rodzin i opiekunów polegają głównie na wsparciu psychologicznym i prawnym),
- 300 osób skorzysta z usług pośrednictwa pracy,
- podjęcie pracy przez 75 osób,
- ukończenie przez 25 osób zajęć z zakresu przedsiębiorczości i zakładania działalności gospodarczej oraz spółdzielczości socjalnej.
Nie wiesz od czego zacząć? Pomożemy. Zadzwoń, napisz, odwiedź nas w regionalnych biurach FAR na terenie całej Polski. Wszystkie działania FAR skierowane do beneficjentów są bezpłatne.
Dane kontaktowe:
Biuro-województwo dolnośląskie:
59–700 Bolesławiec
ul. Dolne Młyny 60
tel. 757346090
tel. kom. 508015 914
e‑mail: biuro.dolnoslaskie@far.org.pl